FOTÓS TANFOLYAMOK 1999 óta
Mottónk: „a szépség és az esztétika ízléses tálalása a vizualitás elsődleges célja!”

Miért válassz minket 

 

ÜNNEPI – névre szóló ajándékkártya!

(bármelyik képzés típusunk esetében megigényelhető)

Lepd meg ünnepek alkalmából családtagod, barátod vagy szeretted egy olyan képzési élménnyel, ahol minden egyéni-egyben személyre szabott! …úgy gondoljuk, ha a tanulás lehetőségét felkínáljuk valakinek, akkor azzal nem csak egy új irányába tereljük, de emellett egy tartalommal megtöltött tudást is társítunk hozzá!

Minden kedves ajándékozni vágyó figyelmét felhívjuk, hogy az ajándékkártya névre szólóan igényelhető, mely 2024. 01.05.-től – 2024.05.05.-ig érvényesíthető! (azaz 5 hónap áll rendelkezésére az ajándékozottnak az ajándékkártya beváltására)

  • minden befizető minőségi ill. befizetési garancialevél mellett tudja a kártyát megigényelni, így biztosított nem csak a befizetés, de a minőségi oktatás is! 
  • az ajándékkártyának 2 típusa van: – kétoldalas speciális vastagságú csillámpapírra kerül nyomdában gyártásra, mely időjárásálló fóliát kap, amit beteszünk egy ünnep köszöntő díszborítékba (ez ingyenesen igényelhető) illetve speciális plasztikkártyaként kerül legyártásra, (hasonló az előállítása és kinézete mint a bankkártyának) melynek 4800Ft a gyártási költsége és 2 hetente tudjuk a rendelést leadni a nyomdának! Szintén átadáskor ez is egy ünnep köszöntő díszborítékba kerül átadásra…(ezt azoknak ajánljuk, akik nem az utolsó pillanatra szeretnék hagyni a megrendelést) 
  • megrendelt kártyát személyesen vagy díjmentesen az ország területére ki tudunk postázni, mely speciális borítékba kerül bele és nyomkövetési kóddal adjuk fel cégnév nélkül! (cégnév elmaradása a diszkréciót szolgálja)
  • az ajándékozott személyre szabott egyéni oktatásban vesz részt – ahol rugalmasan kezelt az időpont-egyeztetés továbbá szabadon választhat oktatótermeink közül – ezzel is segítve a kényelmesebb megközelítést…
  • a képzés ideje alatt minden biztosított – továbbá maga a tematikai rendszer is az ajándékozott igényeire szabható! 
  • az ajándékozott a kártyán lévő elérhetőségeken tud bejelentkezni és időpontot egyeztetni! 

Amennyiben a kártya lejáratkor az ajándékozott nem vette igénybe az ajándékkártya által vásárolt képzés típust, úgy az ajándékozott forrásszámlájára automatikus visszafizetéssel biztosítjuk a korrekt elszámolást – ezzel is biztosítva, hogy nem vész kárba az ajándék…

Kártya rendelés:

Válassza ki a képzéstípuson belüli óraszámot és az ott található jelentkezési gombra klikkelve az üzenet felületbe a következő információkra van szükségünk, mint.:

választott képzési óraszám | ajándékozott neve, mely a kártyára kerül | számlázási vagy lakcím adatok a garancialevél kitöltéshez | kártya típusa, mint ingyenes vagy plasztik card (kártyadijjas) | végül személyes vagy postai úton szeretné megkapni (ehhez postai adatok elküldése is szükséges, ha nem megegyezző a garancialevél adatokkal) | rendelési adatokat oldalunkon bármelyik levelező boxunkban is elküldheti ill. az info@cryon-ms.hu e-mail címre is…

Választható képzés típusok

BEVEZETŐ FOTÓS KÉPZÉSEK

Bárki számára ajánlott

A képzések célja, hogy bevezessen a szakma rejtelmeibe, megismerd az alapokat vagy ha egyszerűen csak alkotni szeretnél és ahhoz vezető út érdekel mélyebben.. Itt szabadon választhatsz, hogy mit tanulj, legyen az bel. vagy kültéri fotós ismeretek! 

Időtartam: választható 5 óra | 10 óra 🕒
Típusa: egyéni oktatás, rugalmas időbeosztás
Akciós ár: 59.999Ft (5 órás) 99.999Ft (10 órás) ⏰03.20.-ig
Helyszínek: cryon fotó stúdió (Budapest, Asztória)
Végzettség: Elismervény
Garancia: írásos visszafizetési garancia alatt!
Foglalást követően nem fogadunk új tanulót!

  • minden képzés típus taralmi része személyre szabott – így írd meg mit szeretnél elsajátítani és mi összeállítjuk neked ennek alapján a tematikád! (vázletszerű tematikai leírás a képzés típusok alatt találod) 
  • Képzés ideje alatt –  kérés alapján minden biztosított – legyen az géptechnika, modellek, külső szakemberek stb.

…ha bármi kérdés lenne vedd fel velünk a kapcsolatot: itt 

Jelentkezem
Visszahívást kérek

ALAP FOTÓS TANFOLYAMOK

Alapoktól, a haladó szintig

A tanfolyamok kötött tematikára építve egy fejlődési folyamat vagy folyamatokon visznek végig! A cél a stúdió és kültéri fotózások technikai ismeretei a kezdetektől egészen a megvalósításig.. 

Időtartam: 25 óra | 40 óra (hétköznap és hétvégén is) 🕒
Típusa: egyéni és kis csoportos oktatás
Akciós árak 214.999Ft (25 óra) 354.999Ft (40 órás) ⏰ 03.20.-ig
Helyszínek.: Asztória + külső stúdió / részletek: itt
Oktatók száma: egy v. több oktatós technikai ismeretek
Végzettség.: Üvegkeretes Tanúsítvány ®
Garancia: írásos visszafizetési garancia alatt!
Foglalási lehetőség: – elöfoglalással fogadjuk új tanulóinkat! 

A tanfolyamok tematikai felépítése a bel és kültéri géptechnikára ill. fényismeretekre öszpontosít. A cél, hogy Önnállóan tudj érvényesülni ezen a két vonalonTematikai felépítése bár kötött, de minden esetben ismerve a célokat – annak jegye alatt formálható minden! Egyéni képzés keretein belül tartjuk a minőségi oktatás érdekében, de ennél a képzés típusnál amennyiben társulsz valakivel, (barát,ismerős, rokon stb…) úgy a tanfolyam ára is csökken ill. 3 főig garantálni tudjuk professzionális irányvonalat és mindenkire kellően odafigyelünk… 

KÉRDÉSEK és VÁLASZOK! (általános és gyakran feltett kérdésekre való válaszokkal hatékonyabbnak érezzük a részletesebb tájékoztatást)

Vázlatszerű TEMATIKA a képzési leírások alatt olvasható! 

Mikor kezdhetőek a képzések?

  • Fontos és gyakori kérdések egyike, hisz egyéni oktatásból adódóan korlátozottak az azonnali kezdésre való lehetőségek, hisz iskolánk oktatási nézetei és elve – nem inspirálja mai napig ebbe az irányba a szakmát – azon belül az iskolákat, ebből adódóan foglalás útján – garancia levél kitöltése révén fogadjuk új tanulóinkat! Ez nem szezonálisan a foglalást követő 2-3 héten belül kezdhető is, szezon esetén 1-1,5 hónapot is jelenthet…
    – konkrét kezdés és lezárási igény esetén sokszor a kezdés gyorsaságát is figyelembe szoktuk venni…

Mi a különbség a képzések között – miben térnek el a másiktól?

  • Minden képzés tipúsunk más-más tematikai felépítéssel rendelkezik, hisz akkor hatékony, ha az a Tanuló céljait szolgálja, ebből adódóan gondos és részletgazdag tájékoztatás mellett segítjük is a az érdeklődői igényeket megismerve azt a típust javasolni, ami ezen irányt szolgálja!
    – minden képzés, így eltérő óraszámú és célt szolgáló…
    – külön kérés esetén az adott óraszámú képzés tematikája igény alapján formálható!

Mit jelent a több oktatós technika?

  • A minőségi oktatás fő pillére az eltérő fotógráfus saját stílusából adódó ismeretei, eszközök használata, oktatási módja és még hosszan sorolható különbségei…
    – eme módszernek köszönhetően nem csak a változatos oktatási mód a cél, hanem, hogy a Tanuló hatékonyabban találja meg a megfelelő oktatóját, stílusához illő technikai felépítést…
    – oktatók száma minél több, annál minőségesebb egy ilyen típusú szakmai képesítés…

Mit tartalmaznak a képzések?

  • A képzés ideje alatt minden biztosított – bár fontos, ha ezen szakma egyik ágazatával szeretnél foglalkozni, akkor minimális invesztációval ajánlott a fényképezőgép beszerzése, hisz a gépismeretet jobb nem egy idegen gépen megszerezni… (ebben oktatóink is tudnak segíteni márkától függetlenül)
    – iskolánk szakmán belül széles körben mozog és képez, így a géptechnika, a karaktermodellek, a sminkes,fodrász, stylist is biztosított, ahogy a plusz külső stúdió ismeret is.

Milyen óra beosztások vannak?

  • Az egyéni képzések nagy előnye a rugalmas időbeosztás és az abból adódó – egyben személyre szabható óra elosztások is… (sztenderd alkalom általában 3 órás, de figyelembe vesszük a Tanuló városon belüli vagy nagyobb távolságból érkező, így ez lehet 4-5 vagy akár alkalom/6 óra is…)
    – bár nem szeretjük a darálószerű óraadást, mert az nem a minőségről szól – és kevesebb idő van az órák közötti gyakorlásra, és az órák tartalmi feldolgozására, de igények alapján mindent igyekszünk úgy szervezni, hogy az a Tanuló kéréseit vegye figyelembe…

Milyen időpontokban, napszakban vagy napokon van oktatás?

  • Az oktatás minden napon reggel 9htól – 20-21h-ig is tarthat, így időpont-egyeztetés alapján nap bármelyik szakaszában lehet jönni, hétköznap és hétvégén is… (bár a hétvégi oktatások függnek az adott tanulói elosztásoktól – továbbá van olyan hétvége, ha nem is túl sűrűn, amikor a család számunkra is az első, de ez mindig egyeztetett kérdésként kezelt)

Milyen arányban van a gyakorlat és az elmélet?

  • A minőségi oktatás elkerülhetetlen része a lépésről – lépésre való folyamat, így minden tanulónal ez más-más elosztást jelent… Arányokban 10-15% elmélet, 85-90% gyakorlat… Vannak olyan elméleti részek, mely a gyakorlati képzésbe vannak beépítve, így hatékonyabban és könnyebben tudatosítjuk annak fontosságát…

Hány éves kortól kezdhető a képzés, és milyen feltételekhez kötött?

  • A tanfolyamokon bárki részt vehet kortól és nemtől függetlenül…
    – előképzettség vagy egyéb iskolai végzettséghez nem kötött! – ellenben az iskola 14 év kor alatt csak és kizárólag személyes találkozót követően dönt a tanuló képzéséről szülői jelenléttel egybekötve…

Van-e vizsga ill. mi van ha valaki valamiben lassúbb vagy időbeosztásából adodóan lemarad?

  • Nincs vizsga! A képzés ideje alatt az oktató vagy oktatók folyamatosan visszakontrolálják a leadott tudást, így az eredmény mindenkinél egységes, nem preferálunk, nem kivételezünk, a cél az egységes tudás átadása!
    – ha pedig valaki lassabban halad vagy technikai résznél nehezebben tanul be valamit, akkor pedig nem az óraszámot nézzük, hanem azt, hogy a Tanuló a fizetett tematikát megkapja – függetlenül attól, hogy az több időnkbe ill. óraszámban mutatkozik meg…
    – ha betegség, munka vagy életvitel nehezíti a folyamatos oktatást – akkor azt frissítő órákkal (amiket helyzettől függően órában nem számolunk) kellően tudjuk kontrolálni… Eredmény ilyen esetben is egységes… A minőség első! 

Végzettség: Tanúsítvány / mely 2016 óta oklevelet váltotta elnevezésben a jogszabályok értelmében, ellenben az elismervénnyel, ez bejegyzési számmal ellátott! (egyedi stílusban készítve)

Jelentkezem
Visszahívást kérek

PROFESSZIONÁLIS FOTÓS KURZUS

Szakmai kinevelés, extrém és kreatív fotó-technikák 

A kurzus célja azok számára ajánlott, akik komolyabban vagy hivatásszerűen szeretnének megismerkedni a szakmai fortélyokkal! Cél, hogy önállóan tudj érvényesülni a szakmában, melyhez a több oktatós technika is hozzásegít! 

Időtartam: 50 órás | 70 órás (hétköznap és hétvégén is) 🕒
Típusa: egyéni oktatás, rugalmas időbeosztással
Tanfolyamok ára 〉 személyre szabott! 💵
Helyszínek.: Asztória + külső stúdiók, enteriörők / részletek: itt
Oktatók száma: több oktatós technikai ismeretek
Végzettség.: Tanúsítvány + CMF / EU bizonyítvány ®
Garancia: írásos visszafizetési garancia alatt!
Foglalást követően – nem fogadunk új diákot jelenleg!

A tanfolyamok tematikai felépítésének célja a szakmai kinevelés! Ebben komoly segítség, hogy van idő mindenre, van lehetőség a kreativitás és az extrém anyagok megvalósítására is, melynek komoly szerepe lehet a figyelem felkeltésében… Oktatás minőségéhez a gyakorlatok, a külső fotó stúdiók és azok felszereltsége, az enteriörök vagy az oktatói asszisztenciával társított külsőhelyszíni éles munkák is segítséget biztosítanak. 

KÉRDÉSEK és VÁLASZOK! (általános és gyakran feltett kérdésekre való válaszokkal hatékonyabbnak érezzük a részletesebb tájékoztatást)

Vázlatszerű TEMATIKA a képzési leírások alatt olvasható! 

Mikor kezdhetőek a képzések?

  • Fontos és gyakori kérdések egyike, hisz egyéni oktatásból adódóan korlátozottak az azonnali kezdésre való lehetőségek, hisz iskolánk oktatási nézetei és elve – nem inspirálja mai napig ebbe az irányba a szakmát – azon belül az iskolákat, ebből adódóan foglalás útján – garancia levél kitöltése révén fogadjuk új tanulóinkat! Ez nem szezonálisan a foglalást követő 3-4 héten belül kezdhető is, szezon esetén 1-1,5 hónapot is jelenthet…
    – konkrét kezdés és lezárási igény esetén sokszor a kezdés gyorsaságát is figyelembe szoktuk venni…

Mi a különbség a képzések között – miben térnek el a másiktól?

  • Minden képzés tipúsunk más-más tematikai felépítéssel rendelkezik, hisz akkor hatékony, ha az a Tanuló céljait szolgálja, ebből adódóan gondos és részletgazdag tájékoztatás mellett segítjük is a az érdeklődői igényeket megismerve azt a típust javasolni, ami ezen irányt szolgálja!
    – minden képzés, így eltérő óraszámú és célt szolgáló…
    – külön kérés esetén az adott óraszámú képzés tematikája igény alapján formálható!

Mit jelent a több oktatós technika?

  • A minőségi oktatás fő pillére az eltérő fotógráfus saját stílusából adódó ismeretei, eszközök használata, oktatási módja és még hosszan sorolható különbségei…
    – eme módszernek köszönhetően nem csak a változatos oktatási mód a cél, hanem, hogy a Tanuló hatékonyabban találja meg a megfelelő oktatóját, stílusához illő technikai felépítést…
    – oktatók száma minél több, annál minőségesebb egy ilyen típusú szakmai képesítés…

Mit tartalmaznak a képzések?

  • A képzés ideje alatt minden biztosított – bár fontos, ha ezen szakma egyik ágazatával szeretnél foglalkozni, akkor minimális invesztációval ajánlott a fényképezőgép beszerzése, hisz a gépismeretet jobb nem egy idegen gépen megszerezni… (ebben oktatóink is tudnak segíteni márkától függetlenül)
    – iskolánk szakmán belül széles körben mozog és képez, így a géptechnika, a karaktermodellek, a sminkes,fodrász és a stylist is biztosított, ahogy a plusz külső stúdió ismeret és az utómunka is komoly segítséget biztosít. Zárásként fontos a referenciaanyag és a marketing is, melyek mind-mind a szakmai sikereket és a pénzkeresés fontos részét képezik majd. 

Milyen óra beosztások vannak?

  • Az egyéni képzések nagy előnye a rugalmas időbeosztás és az abból adódó – egyben személyre szabható óra elosztások is… (sztenderd alkalom általában 3 órás, de figyelembe vesszük a Tanuló városon belüli vagy nagyobb távolságból érkező, így ez lehet 4-5 vagy akár alkalom/6 óra is…)
    – bár nem szeretjük a darálószerű óraadást, mert az nem a minőségről szól – és kevesebb idő van az órák közötti gyakorlásra, és az órák tartalmi feldolgozására, de igények alapján mindent igyekszünk úgy szervezni, hogy az a Tanuló kéréseit vegye figyelembe…

Milyen időpontokban, napszakban vagy napokon van oktatás?

  • Az oktatás minden napon reggel 9htól – 20-21h-ig is tarthat, így időpont-egyeztetés alapján nap bármelyik szakaszában lehet jönni, hétköznap és hétvégén is… (bár a hétvégi oktatások függnek az adott tanulói elosztásoktól – továbbá van olyan hétvége, ha nem is túl sűrűn, amikor a család számunkra is az első, de ez mindig egyeztetett kérdésként kezelt)

Milyen arányban van a gyakorlat és az elmélet?

  • A minőségi oktatás elkerülhetetlen része a lépésről – lépésre való folyamat, így minden tanulónal ez más-más elosztást jelent… Arányokban 10-15% elmélet, 85-90% gyakorlat… Vannak olyan elméleti részek, mely a gyakorlati képzésbe vannak beépítve, így hatékonyabban és könnyebben tudatosítjuk annak fontosságát…

Hány éves kortól kezdhető a képzés, és milyen feltételekhez kötött?

  • A tanfolyamokon bárki részt vehet kortól és nemtől függetlenül…
    – előképzettség vagy egyéb iskolai végzettséghez nem kötött! – ellenben az iskola 14 év kor alatt csak és kizárólag személyes találkozót követően dönt a tanuló képzéséről szülői jelenléttel egybekötve…

Van-e vizsga ill. mi van ha valaki valamiben lassúbb vagy időbeosztásából adodóan lemarad?

  • Nincs vizsga! A képzés ideje alatt az oktató vagy oktatók folyamatosan visszakontrolálják a leadott tudást, így az eredmény mindenkinél egységes, nem preferálunk, nem kivételezünk, a cél az egységes tudás átadása!
    – ha pedig valaki lassabban halad vagy technikai résznél nehezebben tanul be valamit, akkor pedig nem az óraszámot nézzük, hanem azt, hogy a Tanuló a fizetett tematikát megkapja – függetlenül attól, hogy az több időnkbe ill. óraszámban mutatkozik meg…
    – ha betegség, munka vagy életvitel nehezíti a folyamatos oktatást – akkor azt frissítő órákkal (amiket helyzettől függően órában nem számolunk) kellően tudjuk kontrolálni… Eredmény ilyen esetben is egységes… A minőség első! 

Végzettség: alap óraszámot követően Tanúsítvány, a képzés végén pedig CMF / EU bizonyítvány zárja 

Jelentkezem
Visszahívást kérek

Workshopok

EGZOTIKUS ÁLLATOKKAL WORKSHOP

Kezdők és haladók számára

A fotó workshop egy különleges világba csábít el, ahol fénytechnika, az extrém sminkek és a különösnek mondható egzotikus állatok lesznek főszerepben. Célunk, hogy olyan tudást adjunk át, amivel hatékonyabban mutatjuk meg az egyedibb anyagok megvalósításának folyamatait…
Kiemelt SPONZOR: Leguán Díszállat-kereskedés

Időtartam:  6 óra 🕒
Időpont: 2023.10.15 vasárnap 11:00
Típusa: workshop 2×5 fős elosztással megtartott
Akciós ár: 79.999Ft (50% foglalóval)10.01.-ig
Helyszínek: studio medison
Végzettség: kérés alapján – üvegkeretes elismervény
Garancia: írásos visszafizetési garancia alatt!
Ajándékozás céljából is: névre szóló ajándékkártyával

Worksopra választható egzotikus állatok listája: 

  • Leguán
  • Gekkó
  • Ezerlábú
  • Oriás csótány
  • Skorpió
  • különbózö békák és varangyok
  • Agáma
  • Piton
  • Madárpók

A fotó workshop ideje alatt tudatosan felépített fénytechnikákkal lehet majd megismerkedni, ezek mellett, hogy mindenki egységesen tudjon minőségi anyagot összeállítani a workshop 4 szakaszra lesz bontva, 2 profi modell és sminkmester közreműködésével, továbbá LAKE models vezetője és a CRYON iskola vezetője tart modellkoordinációs tanácsokat ill. marketing és fotó management tanácsadást – ezzel is emelve a workshop színvonalát. 

Jelentkezem

TEMATIKA

Vázlatszerű tematika (a teljesség igénye nélkül); az óraszámtól és egyéni preferenciáktól függően változik.

A fotós szakmáról:

Különös dolog a fénykép (legyen az digitális vagy előhívott): mindig jelen időben van, mindenkit egyetlen pillanatban ábrázol, és az a pillanat soha többé nem jön el. Az utókor számára készítjük, és miközben villan a zár, önmagunk jövőbeni változatára gondolunk, amint visszatekint erre az eseményre, függetlenül a stílusától!
A fotográfia vagy fényképészet a fény által közvetített képi információk rögzítése technikai eszközök (fényképezőgép, fényérzékeny anyag stb.) segítségével. Célja lehet gyakorlati vagy művészi!

A fényképezést több új a hagyományos festészettől egyre eltávolodó látványélmények előzték meg, melyek közvetlenül vezettek el, mintegy kiváltó okai voltak a fényképezésnek.

A fényképészet – miként a nagy találmányok általában – nem a véletlen szülötte volt, hanem társadalmi igény hívta életre. A fényképezés technikai feltételeit, vagyis a fény optikai és kémiai hatását már korábban ismerték. A fényképezőgép őse, a camera obscura képalkotását már az arabok is feljegyezték. Használata a 17. század óta széles körben elterjedt a művészek között. Az ezüstsók fényérzékenységét pedig a 18. század elején fedezte fel Heinrich Schulze német vegyész.

19. század legfőbb irányzata a Biedermeier, a gépek, a technika iránti tisztelet, modernség, illetve az ezek által a valósághű ábrázolásra való törekvés mintegy szükségszerűvé tette a fotográfia feltalálását. Az igény megjelenésével egyidejűleg, egymástól függetlenül több kutató is megoldotta a camera obscura által rajzolt kép rögzítésének technikai problémáját.

 

A legrégebbi fennmaradt fénykép 1827-ből: Kilátás a dolgozószobából. A felvételt Joseph Nicéphore Niépce, a fotográfia egyik feltalálója készítette több mint 8 órás expozícióval Saint-Loup-de-Varennes-ben lévő házának ablakából

Joseph Nicéphore Niépce és Louis Daguerre találmányát Daguerre pártfogója, Arago, a nagy tekintélyű fizikus és csillagász 1839január 7-én jelentette be a Francia Akadémián. Miután a francia állam a találmányt életjáradék fejében megváltotta, a világnak ajándékozta, hogy bárki szabadon foglalkozhasson a fényképezéssel. Ugyanez év augusztus 19-én a Tudományos és Képzőművészeti Akadémia együttes ülésén hihetetlen nemzetközi érdeklődés közepette, a vegyi eljárást részletezve ismertette a dagerrotípia készítését. Ezt a napot, 1839augusztus 19-ét, tekinthetjük a fényképészet megszületésének. Hatalmas sikerét jól példázza, hogy alig egy évvel a bemutató után, 1840-ben, már több mint 20 nyelven jelent meg leírás róla, többek között magyarul is. A sors fintora, hogy William Henry Fox Talbot 1839január 31-én a londoni Royal Societynek bemutatott negatív-pozitív eljárása, a talbotípia megelőzte a francia bejelentést, azonban olyan szabadalmi megkötések voltak rajta, amelyek nem kelhettek versenyre a „világnak ajándékozott”, vagyis közkincs dagerrotípiával. A sors másik fintora, hogy Daguerre a magáról elnevezett dagerrotípiához nem sokat tett hozzá, azt gyakorlatilag Nicéphore Niépce dolgozta ki, azonban Niépce korai halála és a vele kötött szerződés Daguerre nevét írták az első helyre, az elkészült képrögzítési eljárás is Daguerre nevét kapta.

A következő évtizedekben a képrögzítési eljárások fejlődése, az expozíciós idő rövidülése, a folyamatosan fejlődő technika vívmányainak felhasználása a fényképezőgépekben, illetve maga a fényképezőgép (a váz) és az objektívek fejlődése gyakran kihatott az uralkodó fényképészeti irányzatokra, stílusokra. A celluloid film 1887-es, majd az első, kifejezetten amatőr- és hobbifotósok számára kifejlesztett gép 1888-as kifejlesztésével és piacra dobásával, illetve az előhívólaborok megnyitásával George Eastman és Henry Strong cége, az Eastman Kodak Company több mint egy évszázadra bebetonozta magát a vezető fotográfiai cégek közé, mely iparnak a 19-20. század fordulóján, illetve a 20. század első évtizedeiben gyakorlatilag egyeduralkodója volt. A Kodak által bevezetett újítások és üzleti modell a fotográfiát a tehetősebbek szórakozásából, illetve „különleges státuszából” köznapivá és szinte bárki számára elérhetővé tette. A Kodak 1930-ban bekerült a Dow Jones Ipari Átlagba, ahonnan csak 2004-ben került ki. Egyúttal az addig roppant változatos képméretek kezdeti standardizálása is a Kodakon keresztül történt; fényképezőgépei és filmjei annyira elterjedtek voltak, hogy más film- és fényképezőgépgyártók is az ő méreteikre gyártották eszközeik, filmjeik többségét. Ezzel párhuzamban más cégek is próbálkoztak saját sztenderdek felállításával, több-kevesebb sikerrel, de például a Leica 1925-ben hozta forgalomba a 35 mm-es filmet, ami mind a mai napig az „alapfilm”, azaz a legelterjedtebb filmméret mind fényképezésben, mind filmezésben.

 

Az első színes fotográfia (Maxwell, 1861)

Noha az első színes képet az angol fizikus James Clerk Maxwell készítette 1861-ben, az 1910-es évekig ritkaságszámba mentek; az ilyenek többsége eredetileg fekete-fehér kép volt, amit kézzel színeztek, utólag. Az első színesfilmet 1907-ben hozta forgalomba a Kodak, amely az autokróm eljárásra épült, de a színeket teljesen valóságosan visszaadó filmre, a színes fotográfia valódi megszületésére 1935-ig várni kellett, amikor a Kodak piacra dobta az előző évben kikísérletezett Kodachrome nevű filmjét.

1937-ben dr. Edwin Land több évnyi kutatómunka után megalapította Polaroid Corporation nevű cégét, hogy olyan kamerát fejlesszen ki, amely azonnal, ott helyben elő is hívja a képet. Eztán még tíz évnyi fejlesztő munka következett, mielőtt 1947február 21-én bemutathatta 18×24 cm-es kameráját és a polaroid eljárást az Optical Society of Americának. A kereskedelmi forgalomba kerülést követően jelentős sikereket ért el, noha a polaroidfilm 9-10-szer is drágább volt a normál filmnél, és kizárólag a cég által gyártott kamerákba volt jó. Az első Polaroid diapozitív 1957-ben, míg az első színes Polaroid kép csupán 1963-ban készülhetett el.

1959-ben a Nikon Corporation forgalomba hozta a Nikon F nevű kameráját, amivel bevezette az F bajonettet mint sztenderd kapcsolódási módot a fényképezőgépváz és a különböző optikák között, így egy adott objektívet különböző Nikon gépeken is használni lehetett. Az ötlet olyan sikeresnek bizonyult, hogy rövid idő alatt számos fényképezőgép- és objektívgyártó cég is F bajonettel kapcsolta össze gépét és objektívjeit, egyúttal megteremtve a márkák ötvözésének újabb lehetőségét (pl. Leica gépen Nikon objektív, benne Agfacolor film). A Nikon F képkereső megoldása szintén hamar kvázi szabvánnyá válik.

Szintén 1959-ben került forgalomba az első teljesen automata fényképezőgép, az Agfa Optima1964-ben a Pentax kifejlesztette a TTL (through-the-lens, azaz az optikán keresztül) képkereső-rendszert, amivel a ma megszokott módon a keresőbe nézve közvetlenül az objektív által rajzolt kép vált láthatóvá.

videótelefonok kifejlesztésén fáradozó AT&T Bell Laboratories a kutatások számos „melléktermékének” egyikeként 1973-ban előállította a világ első digitális fényképezőgépét, melyet az általuk kifejlesztett CCD-vel felszerelve a cég egyik partnere, a Fairchild Semiconductor hozott forgalomba még abban az évben. A számítógépek rohamos fejlődésével együtt járt a digitális fényképezőgépek gyors fejlődése is, 1986-ra a Kodak digitális gépe már egy megapixeles képek készítésére is alkalmas volt, azonban ezek akkoriban körülményes és költséges kidolgozása és magas ára miatt egészen az 1990-es évek végéig, a 2000-es évek elejéig gyakorlatilag alig voltak piaci forgalomban. Az első fényképezőgép, amely számítógépes fájl formátumban készített képet a Fuji DS-1P volt, 1988-ban, 16 megabájtos memóriakártyával, amit egy külön elem működtetett. Az első, kereskedelmi forgalomban kapható digitális kamera a Dycam Model 1 (avagy Logitech Fotoman) volt. A CCD képszenzorral ellátott gép digitálisan tárolta a képeket, és közvetlenül csatlakoztatható volt egy számítógéphez letöltés céljából. 1991-ben a Kodak piacra dobta a Kodak DCS 100-ast, a világ első digitális tükörreflexes fényképezőgépét, mely már az 1988-ban bevezetett JPEG formátumban készítette a felvételeket. A technika rohamos fejlődésével már csak idő kérdése volt, hogy mikor fogják a digitális gépek minőségben és elérhetőségben (árban) beérni a „hagyományos” masinákat.

1995-ben a Casio QV-10-es gépe volt először felszerelve LCD kijelzővel, az első CompactFlash kártyát pedig az 1996-ban megjelent Kodak DC-25-ben lehetett használni.

Szintén 1995-ben jelent meg a fényképezőgép és a videókamera első kereskedelmi forgalomban is elérhető digitális ötvözete, a rövid videók készítésére is alkalmas Ricoh RDC-1. Ezen gépek akkoriban gyakran horribilis ára (a Kodak DCS 100 például 13 000 dollárba került 1991-ben) azonban elriasztott szinte minden érdeklődőt. A „digitális áttörés” a Nikon D1 1999-es megjelenésével kezdődött, amelynek hatezer dollár alatti ára és 2,74 megapixeles felbontása már érdemessé tette megvételre a gazdagabb műkedvelők és profi fényképészek számára. A digitális kamerák „totális áttörése” 2003-ban jött el, mikor a Canon forgalomba hozta a Canon EOS 300D-t , a „digitális lázadót”. Ezer dollár alatti ára és hat megapixel feletti felbontása a számítógépek elterjedésével együtt gyorsan népszerűvé tette a digitális fényképezőgépeket, amik csakhamar kiszorították a „hagyományos” masinákat a piacról, maguk után vonva a fotólaborok és előhívó-üzletek gyors ütemű visszaszorulását, eltűnését.

A fényképet készítő státusa szerint lehet:

  • hivatásos (profi)
    fotóművész
    fényképész iparos
    alkalmazott fotós
  • műkedvelő (amatőr)
  • privát (családi fotós, régiesen knipszelő).

A kategóriák között természetesen vannak átjárások, azonban nem keverendők össze a szándék szerinti felosztással.

A fotós szándéka szerint megkülönböztethetőek:

  • művészi célú
  • alkalmazott célú (mint pl. a riportképek, az illusztrációs fotók, tudományos felvételek) és
  • családi (privát) célból

készült képek.

Egyéni vagy Csoportos?

REFERENCIÁK

További referenciák

VÉLEMÉNYEK TÖREDÉKE

Tekintsd meg (itt és itt) további valós iskolánkról alkotott véleményeket.

Gyerekkorom óta dédelgetett álmom,hogy én is a divatszakmában fogok dolgozni.Sok magazint elfogyasztva rájöttem, hogy a stylist irány ami legjobban feküdne nekem.Évekig nézegettem az iskolákat,de túl hosszúnak és többségét nem éreztem számomra megfelelőnek.Modell barátnőm javaslatára a cryon iskola hamar felkeltettem az érdeklődésemet és végül mellettük döntöttem,amit a mai napig nem bántam meg.Nem csak oktatásuk színvonalas,de soksok barátra is szert tettem képzés ideje alatt.Bátran ajánlom mindenkinek.

Herman Fruzsina (30)

Élveztem minden percét a tanfolyamnak és bár már nem dolgozom a szakmában évek óta mert az élet más irányba sodort, de a mai napig be tudom építeni az életembe a tanultakat. Számomra a gyakorlati rész volt kiemelkedő. Mindent köszönök

Békefi Andor (34)

Miért választottalak titeket? Mert elviseltétek a 100 féle kérdésem, amikor még iskolát kerestem, mert 3 órát csücsülve az első tájékoztatón a legszimpatikusabbak voltatok és mert a képzésetek során többet kaptam egy szakmánál a kezembe. Nem konkurenciát láttatok bennem, hanem egy diákot, aki tanulni akart. Köszönöm a tanításokat és a barátságotokat is.

 
Aulik Helena (25)

2010ben végeztem el a cryon-nál az alap képzést majd 2011ben  továbbképzésen is voltam náluk, ami sokat mondó. Profi csapat, szuper oktatók, imádtam az egészet.

 
Faragó Katalin (29)

Négy és fél éve, mikor eldöntöttem, hogy a Sminkes és stylist pàlyára lépek, 3 diploma után, igen alaposan utánajártam, hogy hol szeretnék tanulni! A Gábornak lehet az agyàra is mentem a rengeteg kérdésemmel. Debrecenben, ahol élek, sajnos nem volt lehetőség sminkelést tanulni, stylist szakmàt meg pláne! A budapesti iskolák közül azért döntöttem a Cryon mellett, mert ár-érték arányban a legjobbak. Ráadásul, Kiss Márk Magyarország legkivàlóbb és legeredetibb stylistja, és Simkó Linda világbajnok sminkmester mellett sajátíthattam el a szakmák alapjait, akikkel mondhatni baráti viszony alakult ki, ugyanúgy mint a Gáborral, és bármikor fordulhatok hozzájuk bizalommal, ha tanácsra van szükségem. Olyan átfogó és alapos képzést kaptam az ott eltöltött fél év alatt, amivel fel tudtam építeni a karrieremet egy vidéki városban, sminkoktatóként és aktív versenyzőként is!

Galgóczi Vanda (38)

A divat körbevesz minket, találkozhatunk vele úton útfélen. A divatnak iránya lehetsz te is, csak válaszd meg a helyet, ahol megkapod azokat az alapokat, amire építkezhetsz. Én nem bántam meg a választásom. Cryon suli egyéni oktatása tényleg jó és az oktatók tudása is legjobbak közé sorolja őket. Érdemes pénzt és időt rájuk szánni, megéri.

Brisko Attila (31)

Nem esik nehezemre par jo szot irni egy olyan iskolarol, ami valoban kiemelkedo. Tetszett, hogy az oktatok velem foglalkoztak az is, hogy tobb szakmaba is kaptam  betekintest. Ha stylist szakma erdekel, akkor mindenkeppen keresd meg oket. Puszi

Csonka Noémi (28)

Fiatalos, kellően rugalmas csapatot és oktatókat ismertem meg a tanfolyam  ideje alatt. Én csak magam miatt végeztem el az alap tanfolyamot, de 100%-ig jó döntés volt. Megtanították mi áll jól nekem, több stílust is kialakítottak a karakteremhez, ha fogalmazhatok így végül haj és sminktechnikai részek is kiemelkedőek voltak. Sok dolgot nem mertem kipróbálni, de megmutatták a női szépség miben is rejlik. Nem csak önbizalmamat növelték, de minden részét élveztem és alkalmazom a mai napig. Bármilyen korosztálynak javaslom.

Farkasné Kiss Abigél (41)

Profi oktatók,kellemes környezet,jó hangulat ez a Cryon.Elejétől kezdve tetszett,hogy csak velem foglalkoznak, ami ment azt nem erőltették,amiben gyenge voltam erősítették.Gyakorlatokat imádtam és mai napig dolgozok velük,ha olyan project van.Kissmárk meg imádnivaló oktató és a legjobb a szakmában.Többet nem is érdemes írni,aki jó sulit akar válassza őket.

Polyáki Zoltán (26)

Oktatok nagyon jok, iskola jol felepitett es az is nagyon meggyozo volt az elejen, hogy csak velem foglalkoznak. A tobboktatos technikat meg mindenkinek javasolom, mert igy tenyleg hatekonyabban tanulhato meg minden. Osszessegeben szerintem a legjobb sminksikolak kozott van a Cryon. Ajanlom barkinek,aki nehezen tud iskolak kozott donteni

Kékesi Katalin (22)

KAPCSOLAT

HA KÉRDÉSED VAN – 3 órán belül felvesszük veled a kapcsolatot

Miben segítsünk?!





Bármikor elérhető vagyokKorlátozottan hívható




Elérhetőség

Telefon: + 36 30 376 4118

Stúdió és oktatóterem: VII. Budapest, Károly krt. 3/a

További külső oktatótermek: Pólus center(M3 bevezető)  Üllőn (M0, M5 bevezető) Buda (29, 111, 91,291) Nyugati (M3 metró, 4-6 villamos) 

E-mail: info@cryon-ms.hu

Tömegközlekedés:

  • Metró: Asztória (M2)
  • Busz: 5, 7, 8E, 107,110,112,133E, 907,908, 74-es tróli
  • Villamos: Asztória (47,49)